Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Van’da açılacak çağrı merkezine ziyaret

Van’da açılacak çağrı merkezine ziyaret

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT’in Van’a bağlı İpekyolu İlçesi’nde açacağı çağrı merkezi binasında incelemelerde bulunarak şirketin İdare İşleri Operasyon Müdürü Ahmet Öznaneci’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık bir yıldır Van’da AssisTT’nin çağrı merkezi kurma çalışmaları yürüttüğünü belirten Vali Bilmez, merkezde 650 kişinin istihdam edileceğine dikkat çekti.

Çağrı merkezinin açılmasının ildeki gençlere iş imkanı sağlaması noktasında önemli olduğunu vurgulayan Vali Bilmez, şöyle konuştu:

“İlimizin işsizliğine bir nebzede olsa katkı sunacak bu çağrı merkezinde 650 gencimiz hayırlısıyla Ağustos alında işe başlayacak. Bu sayının kısa bir süre sonra 1500’e çıkacağını umut ediyoruz. Firmanın böyle bir çabası var. 650 gencin işe başlayacak olmasını göz önünde bulundurarak firmanın teklif ettiği kirayı kabul eden bina sahibi ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu’na teşekkür ediyorum. İlimizdeki çimento ve şeker fabrikasından daha fazla istihdam sağlayacak olan çağrı merkezi, faaliyete geçtikten sonra istihdamı en fazla olan işletme olacaktır. Kentimizde bu yatırımı yapan AssisTT şirketi yöneticilerine Van halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi

Şirketin İdare İşleri Operasyon Müdürü Ahmet Öznaneci çağrı merkezini Van’a kurmak için geçen yıldan bu yana yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yer bulma konusunda Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu’nun kendilerine destek verdiğini dile getiren Öznaneci, çağrı merkezinin Van’a ve bu ülkenin evlatlarına hayırlı olmasını diledi.

Bina sahibi Zahir Kandaşoğlu da, ilde istihdama katkı sağlayarak işsizliği bir nezbe olsun azaltmak adına çağrı merkezine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir