Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Van’da 15 Temmuz şehitleri anısına fidan Dağıtımı

Van’da 15 Temmuz şehitleri anısına fidan Dağıtımı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Van’da Orman işletme Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına vatandaşlara 2 bin fidan dağıtıldı.

Van Valiliği bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmayacaklarını söyledi.

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez yaptığı açıklamada; Milletin birlik ve bütünlüğüne kastedenlere asla fırsat vermeyeceklerini ve 15 Temmuz’un yıl dönümünde de meydanlarda olacaklarını ifade eden Vali Bilmez, “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için Orman İl Müdürlüğü ile birlikte bugün 2000 fidan şehitlerimizin anısına dağıtılıyor. Vatandaşlarımız tarafından da inşallah dikilecek. 15 Temmuzu hiçbir zaman unutmayacağız unutturmayacağız. Birliğimize, beraberliğimize kasteden art niyetli kesimlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, devletimizin milletiyle bölünmez bütünlüğünü daim eylemesini temenni ediyorum. Yarın akşam inşallah meydanda hep birlikte olacağız”dedi.

Konuşmanın ardından vatandaşlara 750 badem, 750 sedir ve 500 ceviz fidanı dağıtıldı.

Programa, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Van Orman İşletme Müdürü Mehmet Kandilli ve vatandaşlar katıldı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir