Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Nedir ?
 4. »
 5. Saç Cilası Nedir? Saç Cilası Nasıl Uygulanır ?

Saç Cilası Nedir? Saç Cilası Nasıl Uygulanır ?

Van Haber Van Haber - - 4 dk okuma süresi
19 0

Saç Cilası Nedir? Kadınların genelinin artık en çok önemsedikleri konulardan birisi olan saç cilası hakkında sizlere bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Saç bakımı, saç boyama, artık kadınlar için olmazsa olmaz. Ancak kimi kadın bunu evde yapıyor ve zaman içerisinde saçlar o kadar berbat bir hale geliyor ki uzmanlar dışında kimse bunu fark edemiyor.

Saç cilası hakkında bilinmesi gerekenler ile alakalı olarak bu makalemizde sizlere elimizden geldiğince en net bilgileri verecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde bu alanda yapılan uygulamaların trend hale gelmesi de yine iyi seçenekleri beraberinde doğurdu. Şimdi detaylara ineceğiz.

Saç cilası nedir?

Saçlarda zaman içerisinde meydana gelen renk farklılıkları, kırılma, yıpranma gibi sorunlar ile mücadele edebilmek için hazırlanan kimyasal üründür. Bu kimyasal ürün, birçok web sitesinde de görebileceğiniz üzere kuaförler tarafından saç boyasının sulandırılmış hali olarak tanımlanabilir. Saç üzerindeki kusurları kısa zaman içerisinde örtebilmek adına en önemli aşamalardan birisidir.

Saç cilası ne işe yarıyor?

Saç cilası, genel itibari ile saçların çok daha canlı, parlak ve kaliteli görünmesini sağlayan bir uygulama olduğu gibi saçlardaki kusuru çok kısa zaman içerisinde örtmesi ile bilinen uygulamalar arasında ilk sırada yer alır. Kuaförler, zaman içerisinde bu uygulamanın olmazsa olmazlardan birisi olduğunu söyler.

Saç cilası, özellikle boyalı saçların rengini çok daha net yansıtmasını ve göz almasını sağlar. Ünlü markaların hazırlayarak satışa sunmuş olduğu saç cilası ürünler olduğu gibi aynı zamanda evlerinizde de saç cilası yapabilme şansına sahipsiniz.

Evde saç cilası nasıl yapılır?

Tabi ki evinizde de tamamen doğal materyaller ile saç cilası yapabilirsiniz. Saç cilasına ek olarak ilave edilen OKSİDAN KREM bu anlamda ki en önemli bileşenlerden birisi olarak kabul edilir ve tahmin edebileceğiniz üzere en önemli seçeneklerden birisidir. Evde saç cilası tarifi hakkında aşağıdaki aşamalar sizler için son derece ideal bir seçenek olacak.

 1. Öncelikle saçınızın uzunluğunu dikkate alınır ve buna göre ürünleri hazırlayınız.
 2. 1-2 çay bardağı ılık suyu alın ve bir boya tüpünün yarısını buna ilave ederek sıvı bir kıvam alıncaya kadar harmanlayın.
 3. Elde edilen karışıma son olarak yarım çay bardağı kadar saç kremi eklenir. İstemeniz durumunda yarım yemek kaşığı badem yağı ideal olacaktır.
 4. Bir yemek kaşığı Oksiden Krem olmazsa olmazlardan birisidir.
 5. Bu karışımı sonrasında saçlara uçlardan başlamak koşulu ile boya gibi sürmeniz gerekiyor.
 6. Uygulamanız bittikten sonra bu karışım saçlarınızda yarım saat beklemelidir. Sonrasında ılık su ile durulama işlemini yapınız.

Saç cilası işlemini bu şekilde uygulamanız son derece verimli sonuçları da beraberinde getirerek sizleri ek masraftan kurtarabilir.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir