Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır ?
  4. »
  5. Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram uygulaması, son günlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Fotoğraf ve video odaklı hizmet veren uygulama, farklı özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Van Haber Van Haber - - 3 dk okuma süresi
17 0

Bu özelliklerden birisi ise, canlı yayın özelliği olmaktadır. Bu sayede, birçok kullanıcı canlı yayınlar açabilmekte ya da canlı yayınları izleyebilmektedir. Canlı yayınlara erişim, Instagram’ın hikaye kısmından olmaktadır.

2016 yılında ortaya çıkan bu özellik, Live Videos olarak da bilinmektedir. Kullanıcılar, yaptıkları canlı yayınlara katılan kullanıcıları görebilme ve yorumları okuyabilme fırsatına sahiptir. Bu sayede, Instagram yayın yapanları görmek kolay olmaktadır. Ayrıca, çeşitli web sitelerde Instagram yayın izleme hilesi konusunda hizmetler verilmektedir.

Bilgisayarda Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?                                                 

Instagram canlı yayın özelliği, yalnızca telefondan değil; bilgisayar üzerinden de kullanılabilmektedir. Bu konuyu merak eden Instagram kullanıcıları, bilgisayardan Instagram yayın nasıl izlenir konusunu araştırmaktadır. Chrome tarayıcısı, bu konuda çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Chrome IG Story eklentisi sayesinde, Instagram canlı yayınları anonim olarak izlenmektedir. Ancak, bu eklentinin kullanılabilmesi için yayın yapan kullanıcının açık bir profile sahip olması gerekmektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için ise, Instagram yayın izleme bilgisayar konuları araştırılmalıdır.

Chrome tarayıcısının sunduğu Chrome IG Story eklentisi, çeşitli adımlar sonucunda kullanılmaktadır. Bu adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Chrome tarayıcısına Chrome IG Story eklentisi yüklenmelidir.
  2. Chrome tarayıcısından Instagram web sayfasına giriş yapılmalıdır.
  3. Bu adımlar sonrasında ise, Instagram web sayfasının hikaye kısmındaki canlı yayınlar anonim olarak izlenebilir. 

Instagram Yayını Kaydetme İşlemi

Instagram’da yapılan canlı yayınlar, bitiş aşamasında çeşitli seçenekler sunmaktadır. Canlı yayının üst kısmında yer alan kaydet seçeneği, yayının telefon galerisine otomatik şekilde indirilmesini sağlamaktadır. Böylece Instagram yayın arşivi oluşturulabilmektedir. Bu sayede, Instagram canlı sonradan nasıl izlenir sorunu çözülmektedir. Ayrıca, Instagram silinen  yayın konusu da oldukça önemlidir. Yayın sonunda paylaş butonuyla paylaşılan canlı yayınlar, 1 gün boyunca izlenebilmektedir. Bunun yanı sıra; Instagram canlı yayını yan çevirme için de Rotation Control uygulaması indirilmelidir.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir