Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bölge
  4. »
  5. Geylani, ‘Tatvan Su Turizminde Hakkettiği Noktaya Gelecek’

Geylani, ‘Tatvan Su Turizminde Hakkettiği Noktaya Gelecek’

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan, iskele yapılacak alanda çalışmalar öncesi son kontrolleri yaptı.

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’ni girişimleri sonucu ilçemize yapılacak olan iskelelerin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan ihalesinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan ve yüklenici firma yetkilileri tarafından iskelelerin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulunuldu.

Önümüzdeki günlerde iskelelerin yapımına yüklenici firma tarafından başlanacağını söyleyen Başkan Geylani şu açıklamalarda bulundu. “Bugün iskele yapılacak olan bölgelerde yer teslimi için bir araya geldik. Reşadiye Köyü’nde yapılacak olan balıkçı barınağı ve Kale Mahallesi ile İşletme Mahallesi’nde yapılacak olan iskele çalışmaları birkaç gün içerisinde başlayacak. Bir yandan şehrimizin alt ve üst yapısını tamamlarken bir yandan da şehrimize büyük bir katma değer kazandıracak olan turizmin altyapısını oluşturuyoruz. Özellikle Kale Mahallesi’nde yapılacak iskelelerin bulunduğu alanda plaj projemizde bulunuyor. Sahil şeridimizde yapılacak olan gemi barınağının etüt çalışmaları hala devam ediyor. 2021 yılında gemi barınağımıza da başlayacağız. Mevcut iskelenin büyütülmesi, yeni iskelelerin yapımı ve gemi barınağının yapılmasıyla su turizminden hakkettiğimiz noktaya geleceğiz inşallah” dedi.

 

 

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir