Van’a bağlı Erciş’te Ercişli Emrah İlkokulu’nda “Stem, Robotik Kodlama, Akıl Zekâ Oyunları Atölye Sınıfı” açılışı yapıldı.
Erciş’te tasarım, beceri ve zekâ atölyeleri kurulmaya başladı. Modern eğitim sistemi kapsamında, Ercişli Emrah İlkokulunda kurulan, Stem, Robotik Kodlama, Akıl Zekâ Oyunları Atölye Sınıfı’nın açılışı yapıldı.
Açılışa Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, Okul Aile Birliği üyeleri ile okulun öğretmenleri katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin sonrasından davetliler sınıfı gezdi.
Erciş İlçesi genelinde “2023 Eğitim Vizyonu” kapsamında bu tür sınıfların artacağını açıklayan Kaymakam Mehmetbeyoğlu, “Çocuklarımız modern eğitim sistemi ile geleceğini daha iyi hazırlayacaktır. Bizler de ülkemizin geleceğini emin ellere bırakacağız. Ben bu sınıfın oluşturulmasında emeği geçen öğretmenlerimize ve okul aile birliği üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.