Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Düşen uçakta şehit olan polisler törenle memleketlerine uğurlandı

Düşen uçakta şehit olan polisler törenle memleketlerine uğurlandı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Van’a bağlı Gevaş İlçesi’ndeki Artos Dağı’na çarparak kırıma uğrayan keşif uçağında şehit olan 7 polis düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Van ve Hakkari’de keşif ve gözetleme görevinde bulunan 2015 model insanlı keşif uçağı 15 Temmuz tarihinde saat 18.35 sıralarında keşif ve gözetleme yapabilmeyi teminen Van Ferit Melen Havalimanı’ndan kalktıktan sonra, saat 22.45 civarında hem radar hem de iletişim tespiti tamamen kesilmişti.

Yürütülen arama kurtarma çalışmaları sonucu gece saat 03.00 sıralarında Artos Dağı’nın 2 bin 200 rakımına çarparak kırıma uğrayan uçakta bulunan 2’si pilot 7 emniyet mensubumuz şehit düşmüştü.

Bugün şehitlerimiz için Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Saygı duruşuyla başlayan törende ilk olarak şehitlerimizin özgeçmişi okundu. Tören daha sonra Kur’an tilaveti ve İl Müftüsü Ömer Keskin’in dua okumasıyla sürdü.

Şehit Pilot Komiser Gökhun Mete Altunbaş Kırıkkale’ye, Şehit Pilot Komiser Yardımcısı Samet Üstüner Ankara‘ya, Şehit Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan Bursa’ya, Şehit Komiser Yardımcısı Semih Güzelay İzmir‘e, Şehit Uçuş Teknisyeni Polis Memuru Mustafa Keskin Ankara‘ya, Şehit Polis Memuru Onur Ramazan Bayram Manisa‘ya ve Şehit Polis Memuru Burak Derya Mersin’e arkadaşlarının omuzlarında tekbirler eşliğinde askeri uçağa bırakılarak uğurlandı.

Uğurlama törenine Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye BaşkanVekili Mehmet Emin Bilmez, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Van Emniyet Müdürü Ali Karabağ, şehit yakınları ve askerler katıldı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir