Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Doğumda ölüm tehlikesi geçiren kadın için Vali Bilmez devreye girdi!

Doğumda ölüm tehlikesi geçiren kadın için Vali Bilmez devreye girdi!

Van Bahçesaray’da doğum yapan ve hayati tehlikesi bulunan bir kadın için, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla sağlık ekiplerini taşıyan polis helikopteri havalandırıldı.

Van Haber Van Haber - - 1 dk okuma süresi
20 0

Bahçesaray ilçesinde doğum gerçekleştiren ve hayati tehlikesi bulunan bir kadın, polis helikopteri ile hastaneye nakledildi.

Bahçesaray ilçesine bağlı Ünlüce Mahallesi’nde ikamet eden ve doğum sancısı tutan P.K. (40) isimli kadın Bahçesaray Devlet Hastanesi’ne getirildi. Kanaması çoğalan kadının Van’a sevk edilmesine karar verildi. Ancak yolun çığ ve kardan dolayı kapalı olması üzerine Bitlis’in Hizan ilçesi üzerinden gönderilmesinin sakıncalı olmasından dolayı helikopter talebinde bulunuldu.

Yetkililer, konuyu Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e iletti. Vali Bilmez’in talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğüne ait polis helikopteri, 112 Sağlık personeli ile birlikte Bahçesaray ilçesine sevk edildi. Helikopterin Bahçesaray’a ulaştığı sıra P.K. 4’üncü çocuğunu dünyaya getirdi. Kanaması devam eden P.K., Bahçesaray İlçe Jandarma Komutanlığına iniş yapan helikopterle Van’a getirildi. Helikopter pistinde bekleyen ambulanslara nakledilen hasta, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir