Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Xiaomi CEO LeiJun Açıkladı: Şirketin Adı Neden Xiaomi?

Xiaomi CEO LeiJun Açıkladı: Şirketin Adı Neden Xiaomi?

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
44 0

Xiaomi markası tüm dünyada tanınan ve teknoloji alanında kaliteli ürünleriyle adından oldukça söz ettiren markalardan biridir. Birçok insanın Xiaomi adının ne anlama geldiğini merak ettiği bilinmektedir. Bu duruma bir açıklık getirmek içinse iş Xiaomi CEO’su LeiJun’un üzerine düşmüş gibi görünüyor. Çünkü kendisi bu konuyla ilgili yakın zamanda bu merakı giderecek şekilde bir açıklamada bulundu.

Xiaomi İsmi Önemli Değil!

Xiaomi CEO’su LeiJun’a göre Xiaomi isminin anlamından çok daha önemli olan şey ise en temelde bu markadan çıkan son teknolojiyle donatılmış harika ürünlerdir. Bunun insanlar tarafından memnuniyetle kullanılması her açıdan bu noktada daha önemli olan bir konudur. Genel olarak bu görüşte ifadelerini yansıtan Leijun ürünlerin isimden daha önemli olduğunu vurguladı.

Telaffuzda Yaşanan Zorluk

Çin özellikte günümüzde modern zamanlarında teknoloji alanında her yönde oldukça iyi ilerlemeler kaydetti. Çinli markaların pek çoğu mobil telefonlar konusunda harika ürünler üretmeye başladı. Ancak burada ortaya çıkan temel zorluğun ise ilgili isimleri telaffuz etmede yaşanan birtakım zorluklar

 

 

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir