Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Van’da LGS değerlendirme toplantısı yapıldı

Van’da LGS değerlendirme toplantısı yapıldı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Van’da 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) değerlendirme toplantısı Van Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke başkanlığında, Van Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Türkiye’de  Coronavirüs nedeniyle sınav takvimlerinde yaşanan değişiklikler nedeniyle Liselere Giriş Sınavı (LGS), bu yıl 20 Haziran tarihinde yapılacak. Van’da Sınav öncesi yapılacak çalışmalar, alınacak tedbirler ile ilgili Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Sınavı yapılacağı solanların yeterliliği, okulların dezenfekte çalışmaları, öğrencilere maske dağıtımı, sosyal mesafe kuralları, sınavda görev alacakların dikkat etmesi gereken kurallar gibi birçok madde görüşüldü.

Van’da alınacak tedbirlerle sorunsuz bir sınav yapmak istediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, idarecilerin bu anlamda üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerektiğini belirtti. Toplantıda, ayrıca Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Ebubekir Yetkin tarafından yapılacak sınav ile ilgili teknik bilgilendirme yapıldı.

Maske takılarak ve sosyal mesafe düzeni gözetilerek yapılan ve yaklaşık iki saat süren toplantıda, Liselere Giriş Sınavı (LGS) değerlendirme toplantısının yanı sıra, eğitime dair birçok konu görüşüldü.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir