Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Van ASRİAD’dan ‘esnafa destek olun’ çağrısı!

Van ASRİAD’dan ‘esnafa destek olun’ çağrısı!

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

(ASRİAD) Asrın İş Adamları Derneği Van Şube Başkanı Taner Han, korona virüs nedeniyle esnafın büyük gelir kaybına uğradığını ifade ederek, destek çıkılması yönünde yetkililere çağrıda bulundu. Korona virüs sebebiyle tüm ülkede olduğu gibi Van’da da iş yerlerinin büyük bir gelir kaybına uğradığını belirten ASRİAD Van Şube Başkanı Taner Han, “Korona virüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can kaybına neden oldu.

Devletimiz korona virüsü ile mücadele noktasında gereken hassasiyeti göstermektedir. Elbette ki isteğimiz ölüm oranlarının yükselmemesi ve bir an evvel bu zor durumdan kurtulmaktır. Ancak bu zorlu süreçte gelir kaybına uğrayan işletmelerimize, elektrik ve doğalgaz faturaları ilgili kurumlar tarafından kesilmeye başlandı.” dedi.

Esnafa destek olunması gerektiğini kaydeden Han, “Yaşadığımız her zorlu süreçte bu kurumlar, esnafa hiçbir şekilde destek sağlamıyor. Bu süreçte de bu toleransı onlardan beklemiyoruz. Bizim talebimiz, devletimizedir.

Bu faturalarla ilgili esnafımızın önünü açacak bir yapılandırma paketinin açıklanması gerekiyor. İş yeri kirası, maaş gibi ödemeleri dahi yapmakta zorlanan işletmelerimizin faturalarda zorlanması tabidir. Bütün bu sorunlar üzerine elektrik ve doğalgazın kesilmesi, esnafta ciddi bir moralsizliğe sebep oluyor.

Bu anlamda yetkililerimizden zor bir süreç yaşayan esnafa destek olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir