Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Vali Bilmez’den deprem bölgesindeki mahallelere ziyaret

Vali Bilmez’den deprem bölgesindeki mahallelere ziyaret

Van Haber Van Haber - - 3 dk okuma süresi
15 0

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 25 Haziran 2020 tarihinde Van’ın Özalp İlçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen Özalp, Saray ve Gürpınar İlçesindeki mahalleleri ziyaret etti.

Sabah saatlerinde karayolu ile Özalp İlçesine giden V-Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Özalp Kaymakamı ve Özalp Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Çelik ile Saray Kaymakamı ve Saray Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın ile birlikte depremin etkilediği mahallelerdeki depremzedeleri ziyaret etti.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Bilmez, deprem sonrası yapılanlar ve bundan sonra yapılacak hizmetlerin sürecini anlattı.

Sorunların el birliğiyle kısa sürede çözüleceğini ifade eden Vali Bilmez, özellikle sahada hasar tespit çalışması yapan ekipler başta olmak üzere tüm kamu personellerine vatandaşların yardımcı olmasını istedi.

Hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğine dikkat çeken Vali Bilmez, “Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hasar tespiti yapan ekiplerimiz sahada. Çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu süreçten sonra evi oturulmayacak durumda olan vatandaşlarımıza geçici barınma için konteyner verilecek. Daha sonra hak sahiplerine konut yaptırılacak. Bu konutların parası da 20 yıl içinde vatandaşlarımızdan tahsil edilecek” dedi.

Vali Bilmez’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, devlet büyüklerinin ve ekiplerin depremden hemen sonra mahallelerine geldiğini ve sorunları gidermek için seferber olduğunu söyledi.

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e Özalp, Saray ve Gürpınar ilçe ziyaretlerinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Kemal Atlı, AFAD Müdürü Osman Uçar, Genel Sekreter Yardımcısı Vekili ve Yol Yapı Daire Başkanı Halil İbrahim Ateş te eşlik etti.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir