Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Reşan Mahallesi yayla yolu çalışmaları tamamlandı

Reşan Mahallesi yayla yolu çalışmaları tamamlandı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Çatak Belediyesi, Kırsal mahallelerde bulunan vatandaşların mera ve yaylalara ulaşımda kullanacakları yol çalışmalarına devam ediyor. Tarımsal Üretim ve Hayvancılığın Yaygınlaştırılması için ilçe genelinde başlatılan çalışmalar bir bir tamamlanıyor. Bu kapsamda Reşan Mahallesi yayla ve arazi yol açımı çalışmaları tamamlandı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından verilen talimatlar doğrultusunda, Çatak Belediyesi, kırsal mahallelerde tarım arazilerine ulaşımın sağlandığı yayla ve arazi yollarını açarak çiftçilerin ve üreticilerin arazilere ulaşımını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, yaptığı açıklamada; “İlçemizin zorlu coğrafi yapısı nedeniyle vatandaşlarımız, yüksek dağlarda bulunan mera ve yaylalara ulaşımda kullanacakları bir yolun olmaması nedeniyle ulaşım sıkıntılarını gidermek ve Kırsal mahallelerimizde vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı Çatak İşletme Şefliği ekipleri tarafından, arazilerine ulaşmakta güçlük yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ilçe merkezine 40 km uzaklıkta, Siirt sınırında bulunan Reşan Mahallemizin yayla yolunda 3 km yol iyileştirme 2 km yeni stabilize yol açma ve düzenleme çalışmalarını tamamladık.

Yeni yayla yollarımızı imkanlarımız dahilinde en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin mağduriyetini ortadan kaldırmış olduk.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir