Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Işınlı Mahallesi yayla yolu tamamlandı

Işınlı Mahallesi yayla yolu tamamlandı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
9 0

Çatak Belediyesi tarımsal Üretim ve hayvancılığın yaygınlaştırılması kapsamında Işınlı Mahallesinin 5 km yayla ve arazini yol açımı çalışması tamamlandı.

Çatak Belediyesi, kırsal mahallelerde tarım arazilerine ulaşımın sağlandığı yayla ve arazi yollarını açarak çiftçilerin ve üreticilerin arazilere ulaşımını kolaylaştırdı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, yaptığı açılamada;

“İlçemizin zorlu coğrafi yapısı nedeniyle vatandaşlarımız, yüksek dağlarda bulunan mera ve yaylalara ulaşımda kullanacakları bir yolun olmaması nedeniyle ulaşım sıkıntısı çekiyordu. Kırsal mahallelerde çiftçilerin arazi yolu talebini karşılamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı Çatak İşletme Şefliği ekipleri tarafından, arazilerine ulaşmakta güçlük yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ilçe merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Işınlı Mahallemizin yayla yolunda 5 km stabilize yol açma ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak çiftçilerimizin bu mağduriyetini ortadan kaldırdık. Çatak Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde her zaman çiftçimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir