Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Nasıl Yapılır ?
 4. »
 5. İnstagramı yanlış facebook hesabıma bağladım

İnstagramı yanlış facebook hesabıma bağladım

Van Haber Van Haber - - 4 dk okuma süresi
17 0

Bilindiği üzere instagram uygulamasına, mail adresi, telefon ya da Facebook üzerinden doğrudan bağlanarak kayıt olabiliyorsunuz. Eğer facebook ile bağlan üzerinden kayıt açtıysanız bu durumda facebook’ta arkadaşınız olan kişilere otomatik olarak instagram hesabı açtığınıza ilişkin bildirim gitmektedir. Ayrıca sizin karşınıza da yine aynı şekilde facebook hesabında arkadaş olduğunuz kişiler öneri olarak sunulmaktadır. Bu sayede instagram üzerinde istenilen takipçi kişisine ve arkadaşlarınıza rahatlıkla ulaşımı sağlayabiliyorsunuz. Ama siz instagrama kayıtlı olurken mevcut kullandığınız facebook hesabıyla değil de farklı bir facebook hesabından bağlantı kurduysanız böyle bir durumda o hesabın bağlantısının kesilmesi gerekiyor. Tabi tek taraflı bağlantı kesilmesiyle de sorunun giderilmeyeceğini bilmenizde fayda bulunmaktadır. Aşamaları tek tek anlatarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

instagramı yanlış facebook hesabıma bağladım

Yanlış facebookla instagram açtım, instagramı farklı facebook ile açtım, instagram facebook bağlantısını kesme, instagram hesabını yanlışlıkla farklı facebook’tan açtım, instagram farklı facebook’la üye oldum. Açmış olduğunuz instagram hesabınızı farklı bir facebook hesabı üzerinden sağladıysanız bağlantının kesilmesi gerekiyor. Bağlantının kesilebilmesi içinde yapmanız gereken çözüm aşamalarını gözden geçirerek sorunun tam anlamıyla giderilmesini sağlayacağız.

Yanlış facebook hesabıyla instagram açtım

Facebook ve instagram birbirine bağlı iki sosyal medya uygulamasıdır. Ama tabi ki diğer bir çok sosyal medya uygulaması da Facebook hesabıyla üye olmanıza imkan sunabilmektedir. Şimdi öncelikle yanlış açmış olduğunuz facebook hesabıyla instagram hesabı arasındaki bağlantıyı nasıl keseceğinize birlikte bakacağız.

 • İlk olarak instagram üzerinden Facebook bağlantısını keseceğimiz için instagram hesabınıza girişimizi gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında üst alanda bulunan (…) çizgili bölmeye tıklayıp karşınıza çıkan alandan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriyoruz.
 • Gelen ekranda ‘’Hesap’’ kısmına girerek ‘’Bağlı hesaplar’’ bölümüne girişimizi sağlıyoruz. Açılan sayfa da ‘’Facebook’’ ibaresini göreceksiniz.
 • Onun üzerine tıkladıktan sonra ‘’Hesaptan kaldır’’ demeniz halinde herhangi bir sorun yaşamadan kullanım işlemlerinizi devam ettirebileceksiniz.

Bağlı hesabı bu alandan kaldırdıktan sonra işleminiz bitmiş olmuyor ne yazık ki. Birde Facebook’a girerek instagram bağlantısını kaldırmanız gerekiyor. Onun içinde;

 • Facebook hesabınıza giriş yaparak ‘’Ayarlar’’ alanına girişimizi sağlıyoruz.
 • Açılan sayfanın sol tarafında bulunan ‘’Uygulamalar ve internet siteleri’’ bölümüne giriş yapıyoruz.
 • Sağlanan ayarla birlikte sorun tam anlamıyla ortadan kalkacak ve artık yeni facebook hesabınızla instagrama kayıt olabileceksiniz.

Bu aşamaya kadar sormak istediğiniz bir yer varsa bunu bize yorum kısmından iletmeniz halinde ilgili bilgilendirmeyi yine aynı alan üzerinden aktaracağız.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir