Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Gürpınar Belediyesi, rengarenk çiçeklerle şehri süslüyor

Gürpınar Belediyesi, rengarenk çiçeklerle şehri süslüyor

Gürpınar Belediyesi, parkları, caddeleri ve refüjleri farklı renkteki mevsimlik çiçeklerle süslüyor.

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
41 0

Gürpınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezini rengarenk mevsim çiçekleriyle donattı.
Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatları doğrultusunda mevsimine uygun çiçek ve bitkilerle şehri rengarenk donatan ekipler, ana arter ve kavşaklarda da çiçek ekimine devam ediyor. Çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçenin güzelleşmesi adına bu tür peyzaj çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçenin dört bir yanında çalışma yürüttüklerini söyleyen Tanış, “Bu yıl hem güçlü araç filomuzla hem de yetişmiş insan kaynağımızla ilçemizin dört bir yanında faaliyet yürütüyoruz. Tüm bu çalışmaları yaparken ilçe merkezimizi estetik anlamda güzelleştiren çalışmaları da ihmal etmiyoruz. Bu kapsamda özellikle Milli Egemenlik caddemizi yol boyunca rengarenk çiçeklerle donattık. Caddemizde küçükbaş hayvan geçişlerinde bitkilerin zarar görmemesi için koruyucu tedbirler aldık. Daha güzel daha yeşil daha yaşanılabilir bir Gürpınar için tüm alanlardaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Esnaf ve vatandaşlar ilçe merkezinde yapılan çalışmaları memnuniyetle karşıladıklarını belirterek belediye ekiplerine teşekkür etti.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir