Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Gürpınar Belediyesi geleneksel futbol turnuvası

Gürpınar Belediyesi geleneksel futbol turnuvası

Van Haber Van Haber - - 1 dk okuma süresi
16 0

Gürpınar Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Mahalleler Arası Geleneksel Futbol Turnuvası” 28 takımın katılımıyla başladı.

İlçede spora olan ilginin artması ve mahalleler arası dayanışma kültürünün yaygınlaşması amacıyla her yıl Gürpınar Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvanın bu yılki açılış maçı Bölmeçalıspor ile Kolanspor arasında yapıldı.

Gürpınar ilçe stadyumunda yapılan maç, Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın başlama vuruşunu yapmasıyla start aldı. Açılış maçında açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, tüm futbolculara ve hakemlere başarılar diledi.

Turnuvanın her yıl büyük bir heyecana sahne olduğunu söyleyen Başkan Tanış, “Çocukluğumuzun anılarından olan mahalle maçlarını, Belediyemizin organizasyonda düzenlediğimiz futbol turnuvası ile yaşatmaya devam ediyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz turnuvamıza birçok mahallemizden katılım oldu. Tüm takımlarımızdan ve futbolcu kardeşlerimden centilmenliği ve dostluğu elden bırakmamalarını istiyorum. Şimdiden tüm takımlarımıza başarılar dilerim.” dedi.

Açılış maçını İlçe Jandarma Komutanı Burak Öner ve İlçe Emniyet Amiri Ömer Yaylacı da izledi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir