Van Haber © 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Nedir ?
 4. »
 5. Google Yedeklenen Fotoğraflar Nerede? Fotoğraf ve Video Yedekleme

Google Yedeklenen Fotoğraflar Nerede? Fotoğraf ve Video Yedekleme

Van Haber Van Haber - - 3 dk okuma süresi
28 0

Google yedeklenen fotoğraflar nerede? Google ile fotoğraf ve videolar saklanır ve yedekleme işlemi yapılabilir. Yedekleme nasıl yapılır sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu nedenle öncelikle yedeklemenin nasıl olduğundan bahsetmek daha doğru olacaktır.

Google Fotoğraf ve Video Yedekleme

Google fotoğraf ve videoların yedeklenebilmesi için bazı ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. Hızlı internet bağlantısı,
 2. Yedeklenebilecek dosya boyutlarının kriterlere uygun olması,
 3. Yedeklenebilecek dosya türlerinin kriterlere uygun olması.

Yedekleme işlemi farklı cihazlar için farklı adımlar ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle her cihazı ayrı ele almak önemlidir.

 1. Bilgisayar
  1. Öncelikle bilgisayardan telefona ya da farklı bir cihaza yedekleme ve senkronize et ya da fotoğrafları tarayıcınızdan yükle diyerek aktarma işlemini gerçekleştirmelisiniz.
  2. Yedekle ve senkronize et için;

Bilgisayarınıza bu uygulamayı indirim. Google hesabınızı açın. Yedeklemek istediğiniz dosya türünü seçin. Yedeklenecek klasörleri seçin, yükleme boyutunu seçin ve başlata basın.

 1. Tarayıcıdan yüklemek için;

Bilgisayardan https://www.google.com/photos/about/ adresini açın. Sağ üstte yer alan yükle butonuna ardından bilgisayar butonuna tıklayın. Fotoğraflarınızı bulun ve aç butonuna tıklayın.

 1. Android cihaz
  1. Android cihaz için Google fotoğraflar uygulamasını yükleyin.
  2. Google hesabınız ile oturum açın.
  3. Üstte yer alan menü tuşuna basın.
  4. Ayarlardan yedekle ve senkronize et seçeneğini seçin.
 2. Iphone ve Ipad
  1. Iphone ve ipad için uygulama android cihazlarda olduğu gibi çalışmaktadır.

Yedeklenen Fotoğraf ve Videoları Bulma

Yedeklenen fotoğraf ve videolar Google Fotoğraflar uygulaması içerisinde yer almaktadır. Siz her ne kadar telefon ya da cihaz değiştirirseniz değiştirin o cihaza Google Fotoğraflar uygulamasını indirdiğiniz zaman fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Fotoğraf ve videolarınız yedeklediğiniz şekilde aynen durmaktadır. Eğer sosyal medya kanallarındaki fotoğraflarınızı yedeklediyseniz, bu fotoğraflar albümler başlığı altında cihazdaki fotoğraflar bölümünde olacaktır. Fotoğraflar her günün anısı olduğu için saklamak her insan için çok önemlidir. Telefon değişiklikleri, cihaz farklılaşması, telefon ya da farklı cihazların bozulması gibi durumlardan etkilenmemek, fotoğraf ve videoları kaybetmemek için Google Fotoğraflar uygulaması çok güzel bir yedekleme programıdır.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir