Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Erciş’te Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor

Erciş’te Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Erciş’te Kentsel Dönüşüm 2. Etap Projesi alanı içerisinde bulunan 20.500 metrekarelik alana Millet Bahçesi kuruluyor.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce müjdesini verdiği Millet Bahçesi projeleri, Erciş İlçesi’nde uygulanıyor. Vatandaşların aileleri ile birlikte sosyal bir ortamda rahat bir şekilde vakit geçirebilecekleri Millet Bahçesi projesi içinde spor alanları, biyolojik gölet, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet parkuru, geniş piknik alanları, mescit ve kafeterya gibi bölümler yer alması planlanıyor.

Tamamlandığı zaman yeşil dokusu ile Erciş’e değer katacak bir projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Erciş Kaymakamı ve Erciş Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın startını verdiği Millet Bahçesi’ni, ilçemizde hayata geçirmek üzere proje olarak tamamladık.

Bizler, bu kadim kentimizde göreve başladığımız günden beri hizmet aşkı ile Erciş güzelleşecek demiştik. İlçemizin daha güzel hale gelmesi, gelecek nesillere daha güzel yaşanabilir bir şehir bırakmak için gece gündüz demeden tüm ekiplerimizle 7/24 çalışıyoruz. Millet Bahçesi hayata geçmesi ile birlikte halkımız aileleri ile birlikte eğlenip, dinleneceği çok güzel mekânlardan birine sahip olacaktır. Böylesine büyük bir projeyi ilçemize kazandırmada katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendiye, Ak Parti Van Milletvekilimiz Sayın Abdulahat Arvas Beyefendiye ve Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez Beyefendiye Ercişli hemşerilerim adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İlçemize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir