Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Ercis Belediyesi’nden tekerlekli sandalye yardımı

Ercis Belediyesi’nden tekerlekli sandalye yardımı

Van Haber Van Haber - - 2 dk okuma süresi
179 0

Erciş Belediyesi, dar gelirli 20 engelli vatandaşın hayatlarını kolaylaştırmak adına tekerlekli sandalye hediye etti.

Yaptığı tüm çalışmalarda insan odaklı hizmetler ortaya koyan Erciş Belediyesi, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak projeler yaparak onların yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
Engelli vatandaşlar ve aileleri tarafından yapılan başvurular Sosyal Hizmet Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce büyük bir titizlikle değerlendirilerek, ailelerin yerinde tespitleri yapılıyor. Yapılan tespitlerin ardından komisyona sunulan raporlarda özellikle düşük gelirli olan ailelere öncelik verilerek, tekerlekli sandalye yardımı yapılıyor. Yapılan başvurular kapsamında başvuru süreci tamamlanan 20 vatandaşın tekerlekli sandalyeleri düzenlenen dağıtım töreni ile evlerine gönderildi.

Tekerlekli sandalyelerin dağıtım töreninde konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Murat KARALOĞLU;  “Erciş Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ve Erciş Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’na başvuran 3294 sayılı kanun kapsamında olan engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hayatlarını bir nebze olsa kolaylaştırmak, rahatlatmak için 20 adet tekerlekli sandalyemiz belediyemiz bütçesinden karşılanarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla engelli vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. 20 adet tekerlekli sandalye engelli vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. Dağıtım töreninin ardından ekipler tarafından 20 tekerlekli sandalye engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir