Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Çatak’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi töreni yapıldı

Çatak’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi töreni yapıldı

Van Haber Van Haber - - 1 dk okuma süresi
11 0

Çatak’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 106. Yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü programı için Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na İlçe Kaymakamı Mehmet erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Çelenk sunma programı sona erdi.

Çatak Yatılı Bölge Okulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü temalı video gösterimi izlenildi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması. Ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisinden sonra tören son buldu.

Çatak Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ,Cumhuriyet Başsavcısı Enes Yusuf Ayçiçek, İlçe Jandarma Komutanı Alican Arslan ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı, Kurum Amirleri, Şube Müdürleri, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir