Van Haber © 2019 - 2024 Tüm hakları saklıdır.

Van Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Van Haber
  4. »
  5. Çiftçilere Sulama Suyu Desteği

Çiftçilere Sulama Suyu Desteği

Van Haber Van Haber - - 1 dk okuma süresi
39 0

Çaldıran Belediyesi ekipleri tarafından, sulamaya elverişsiz tarım arazilerini tarıma elverişli hale getirilebilmesi için sulama suyu çalışmalarına başladı.

Yaz mevsimin gelmesi sonrasında tarımsal arazilerin sulanması amacıyla çalışmalara başlayan Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, su akışının verilmesinde zorlanılan tarımsal arazilerdeki kanalları temizleme çalışması suya ulaşmasını sağlıyor.

Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, yaptığı açıklamada “ amaçlarının tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliği arttırmak olduğunu söyledi. Ensari, “İlçemizin tek geliri çiftçilik ve hayvancılıktır. 2050 rakımlı Çaldıran, tarihinden bilindiği gibi ovası ile ön plana çıkan bir ilçedir. Tarım ve hayvancılığın yoğun yaşandığı bir ilçedir. Tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalar başlatarak, çiftçimizin emeğine katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Çiftçilerimiz belediyemizin 0539 552 6901 WhatsApp hattından bizlere ulaşarak sulama kanallarının zaman aşımına uğrayarak toprak dolduğunu bildiriyorlar. Fen İşleri Müdürlüğümüzün teknik ekiplerinin gerekli aplikasyon çalışmalarının ardından su akışının verilemediği tarımsal arazilerdeki kanalları temizleyerek tarımsal arazilerin yeniden suyla buluşmasını sağlıyoruz.  ” Dedi

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir