Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Herkesin aciz kaldığı bir konu

 Tarih: 21-04-2016 07:41:48
Murat ÇAKIL

Son zamanlarda haberlerde sık duyduğumuz ama önlem acısında yetkililerin ve halkın aciz kaldığı bir haberden bahsetmek istiyorum.

 

 Okullardaki yaşanan ahlaki olmayan ve hiçbir zaman kabullenmediğimiz adına eğitimci demek istemiyorum çünkü gerçek eğitimcinin tanımına manasına uymayan hareketler olduğunda alçak insanların okullarda uyguladığı taciz olaylarına değinmek istiyorum.

 

Masum evlatlarımızın bu denli çirkin olaylara maruz kalmasının Bu kadar iğrenç bir durumun okullarda yaşanmasının en büyük nedeni ülkemizin caydırıcılığı olmayan Hukuk Sistemi, Kanunların, Cezaların havada kalması, baştan sona kadar yanlış olan eğitim sitemi ve bu eğitim sisteminde sorumlu Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı İl Müdürlükler, STK’lar ve Aile Sosyal Politikalardan sorumlu kurumun yanlış  tutum ve davranışları böylesi durumun ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor.   

 

Neden mi diyeceksiniz?

Eğer hukuk sistemi bu tür olaylar karşısında suçluya görevden men ya da habis cezası veriyorsa bu karar ruhsal bunalımın çöküntüsünü yaşayan masum öğrencinin durumuna bir ilaç olabilecek mi?

HAYIR OLAMIYACAK...

 

Bakanlık ve il müdürlükleri acaba ne denli öğrencilerin tüm sorunları ile uğraşmakta ve çözüm için vakit sarf etmekte. Okullara sadece afiş asmakla sorumluluğunuzun yerine getirildiğini mi zannediyorsunuz?

 

Kapalı odalarınız da emeklilik yaşınızı sayarak mı bu görevi ifa ediyorsunuz?

Ya da rahat koltuklarda yönetmelik yazarak mı yerine getiriyorsunuz?

Yaşanan olaylardan vicdani olarak ne kadar rahatsızlık duyurusunuz. İlgili Bakanlık ve ilgili birimlerin sorumluları neden halen koltuklarında rahat durabiliyorlar.

 

Bence Çok acil bir şekilde tüm okullarda bir acil eylem planı yapılması  lazım. Tüm okul müdürleri ile toplantı yapılması lazım ve bakanlığın görevlendireceği uzman eğitimcilerin illerde bulunan il müdürlüklerini ve okulları gezmesini denetlemesini ve gözlemlerini rapor haline getirerek bakanlığa sevk etmesini ve ilgili birimlerin ivedi bir şekilde raporu değerlendirerek karar vermesi gerekir

 

Son olarak Tüm Yetkililere soruyorum

Okullara eğitimci olarak atadığınız o insanların sadece KPSS sınavına girmesi ve kazanması sizin için yeterli mi ya da bu denli bu kadar önemli bir göreve atacağınız eğitimcilerin başka aşamalardan geçmesi gerekmiyor mu?

Yuvalarımız olan okullarımız ülkemiz için korku yuvalarına dönüşmeden  gerekli önlemlerin alınması lazım…

  Bu yazı 1551 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı