Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Van’ımız Gözden Düşüyor

 Tarih: 29-02-2016 09:02:31
Mahmut Bukay

Profesyonel futbol liglerindeki tek temsilcimiz olan Van Büyükşehir Belediye Spor kan kaybetmeye devam ediyor. Takımımız ligin ikinci yarısında Play-Off hesapları yaparken şimdi tam tersi ligde kalmanın hesaplarını yapar duruma geldi.

 

Takımımıza ne oldu da bu duruma geldi? Aldığımız cezalar mı çok sarstı yoksa teknik yetersizlik mi? Yoksa sahipsizlik mi?

 

Kalan iki haftada düşme hattında olan iki takımla karşılaşacak olan temsilcimizin işi daha da zora girdi. Yönetim zararın neresinden dönersen kar mantığını tutmalı ve takımı teknik heyeti bir an önce toparlamalı.

 

İki hafta da alacağı puan ya da puanların kıymeti bu gruba yükselmenin zorlukları gözü önünde bulundurularak kazanılmalı ve heba edilmemeli. Şehrimizde yeni stad çalışmalarıyla ilgili haberler duymuşken en azından profesyonel ligde bir takımımız olmalı ki stadın da kıymeti artsın.

Önceki haftalarda da belirttiğim gibi memleketimiz her şeyin en iyisine layık bir memleket. Şehrimizin tanıtımına ve turizm potansiyelinin yükselmesine en iyi katkı sağlayacak dallardan biridir spor karşılaşmaları. Temsilcimiz hala bu ligde mücadele veriyorsa en kötü ihtimal bir yerlerde sesimizi duyan oluyor.

 

Bugün bütün suçu yönetim veya teknik heyete yüklemiyorum aslında….

 

Bu takımın tek sahibi yine taraftarıdır, hemşerisidir. Sezonun başından bu yana bir gün olsun ne bir haber sitesinde, ne bir televizyon, radyo kanalıyla takımımıza destek veren (Van Gençlik Spor İl Müdürlüğü hariç) neredeyse hiçbir resmi kurum, kuruluş, dernek, sosyal toplum kuruluşları destek olmadı.

 

Tabiri caizse temsilcimiz Van BBS hemen hemen her yıl tek başına bu yükü yüklendi. Bir şehrin spor konusunda başarıyı yakalayabilmesi sadece teknik ve maddiyatla bitmiyor. Yeri geldi mi taraftar takıma kızıp tribünleri boş bırakabiliyor. Yeri geldi mi sezon ortasında yönetim komple değişebiliyor. Yeri geldi mi ağır cezalara maruz kalabiliyor. Bunların düzenini sağlanması yine takım dışında takıma her zaman destek verebilecek kurum ya da kuruluşlara ihtiyaç vardır.

 

Takımın ağır gidişatları aslında mevcut eksikleri görmemize vesile oluyor ama önemli olan bunları en az zararlarla atlatmak. Nasıl ki bir yerel ve genel seçimler yaklaşınca herkesin vaadleri artıyor o zaman bu takım için de birşeyler yapılmalı düzeltilmeli. Resmi boyuttaki duruşumuzu da bu takım için göstermeliyiz.

 

Zaten dışarıda bu hafta Bergama maçındaki seramonide olduğu gibi kimse elimizi tutmaz. Bizim dostumuz yine biziz. Ne yazık ki sahada sadece spor konuşulmuyor.

 

Umarım bu yazım az da olsa ses getirir ve takımımıza sahip çıkmak isteyen kurum kuruluşlar olur.

 

Son olarak şunu demek istiyorum. Sevgili Vanlılar; Profesyonel liglerin en alt kademesinde olan tek temsilcimiz Van Büyükşehir Belediye Spor ligden düşüyor… Van’ımız ligden düşüyor. Gelin bu kalan son iki hafta takımımıza sahip çıkalım ve ligde kalması için elimizden geleni yapalım. En azından gelecek sezon için iyi planlarımız olsun..

  Bu yazı 2054 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı