Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Tuşba projeleri yeninde incelendi

 Tarih: 15-03-2018 12:23:52
Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin ev sahipliği düzenlenen gezi programına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Van Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ali Tekataş ile Büyükşehir Belediyesi’nden bazı Daire Başkanları ve Tuşba Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Handil ile birim müdürleri katıldı.

Tuşba Belediyesi tarafından büyük emekler verilerek hayata geçirilen ve Van’ın en prestij projelerinden olan ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’, ‘Yusuf Ziya Yılmaz Çok Amaçlı Salonu’ ile ‘Tarihi Van Evleri Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, ‘Bu projelerin büyük emekler ve vakit verilerek hayata geçirdiğini belirterek Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ile ekibini tebrik etti.

 

-VALİ ZORLUOĞLU; ‘BU PROJELER BÜYÜK EMEKLER GEREKTİRİYOR’

 

 

Vali Zorluoğlu ve beraberindeki heyet ilk olarak Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından DAP Başkanlığı’nın destekleri ile yapımı tamamlanan ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ birinci etabı ile bu yıl başlanacak olan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen Tuşba sahil Bandı İkinci Etap Rekreasyon çalışma alanında incelemelerde bulundu. Başkan Özgökçe ile Başkan Yardımcısı Handil ve teknik elemanlardan bilgi alan Vali Zorluoğlu, ardında açılışa hazır olan ‘Yusuf Ziya Yılmaz Çok Amaçlı Salona’ geçti.

Salonun düzeni ve yapılışını takdir eden Vali Zorluoğlu, bu tür projelerin büyük emekler harcanarak yüz akı ile içinde çıkılan hizmetler olduğunu söyledi. 15 Temmuz Şehitler Parkı ile Yusuf Ziya Yılmaz çok Amaçlı Salonun şimdiye kadar Van’da bu büyüklükte ve içinde her şeyi tasarlayarak yapılan ikinci bir eser ile daha karşılaşmadığını vurgulayan Vali Zorluoğlu, “Bu projeler emek, özveri ve çaba gerektiren hizmetlerdir” dedi.

 

 

-‘BU TÜR PROJELERE DESTEK VERİLMELİ’

Ardında Tuşba Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan İskele Sahil Yolu Projesini de yerinde inceleyen Vali Zorluoğlu, bu tür projelerin her anlamda desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Vali Zorluoğlu Van Arıtma Tesisi’nin eski ve yeni yerlerinde de incelemelerde bulundu. Başkan Özgökçe, “Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili sayın Zorluoğlu ile Genel Sekreter Mustafa Yalçın, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’a İskele ve Şemsibey mahalleleri arasındaki metruk alanın bizden önce biriketçiler tarafında şehrin girişindeki Van denizinin en güzel yerleri adeta yaşanılamaz haldeydi, burada iki yıl içinde biriketçi kardeşlerimiz yeni yerlerine geçince buralarda yeni projelerin yapılması için alan kazanıldığını belirtti. 

 

Ayrıca Tuşba Belediyesinden önce ruhsatlandırılmış Tuşba’daki tüm beton santralleri, karocu, tuğlacı vb tüm işletmelere yeni bir alanın belirlenmesiyle bunlarında ivedi olarak şehir dışına çıkarılması çalışmalarını anlatan Başkan Özgökçe, Van Valisi Zorluoğlu tarafından önerilen yerin beton santralcilerinin taşınacağı alan ile ilgili Çevre Şehircilik İl Müdürüne ve Büyükşehir yetkililerine direktif verdi. En kısa zamanda beton santrallerinin insan ve çevre sağlığını tehdit etmemesi için şehir dışına taşınması konusunda tüm beton santrallerinin 2015 yılında haberdar edildiğini belirten Özgökçe Van’ı yaşanır ve ekonomik olarak kalkındıracak projeler ve yeni yatırımların önünü açmak için sürekli çalıştıklarını belirtti.

 

 

-TARİHİ VAN EVLERİ VAN’IN YENİ CAZİBE MERKEZİ

Beraberindeki heyet ile birlikte Van Evleri Mahallesi’nde de incelemelerde bulunan Vali Zorluoğlu, yapılan hizmetleri çok beğendiğini ifade etti. Vali Zorluoğlu; “Gerçekten Tuşba Belediyemiz Tuşba ilçemize devasal hizmetler yaparak ilçemizi bir cazibe merkezi haline getirmiş. Gezdiğimiz tüm hizmetler birbirinden güzel, bölgenin turizm ve kültürüne büyük katkı sağlayacaktır. Başkanımızı ve ekibini yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

 

 

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ise “Sayın Valim, Genel Sekreterim, VASKİ Genel Müdürüm ile değerli daire başkanlarım öncelikle Tuşba Belediyemizin bu güzel hizmetlerini bizlerle beraber gezdiğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Bildiğiniz gibi Tuşba Belediyesi 2014 yılında kurulan bir belediyedir. Rabbim bu güzel ilçemizin ilk belediye başkanlığını aziz ve vefalı bu halka hizmetkârlığı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizi namzet göstermesi ve halkımızın teveccühü ile 2014 yılında bize nasip oldu. Hizmetler açısından gerçekten çok eksik kalan, belediyecilik anlamında geçmişte neredeyse hiç hizmet alamayan bir ilçemizdi.

 

Büyük bir bölümü kırsal mahallelerden oluşan, hizmetler bakımında geçmişte mağdur edilen bir ilçeye hizmetkar olmak gerçekten çok zor ve önemli bir vazife idi. Rutin yapılan belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra; Tuşba Belediyesi olarak ilçemizde hiç olmayan sıcak asfalt ve kilit taşı yol çalışmaları ile hizmete başladık.  

Allah’a hamdolsun büyük bir yatırımla yollarımızın neredeyse tamamını karayolları standartları seviyesinde BSK asfaltlar ile buluşturduk. Kırsal Mahalleleri ilk kez kilit parke taşı ile tanıştırdık. İlçemizde ailelerimizin nefes alacakları en ufak bir yeşil alan ve park yoktu. Çalışmalarımızla ilçemize bu süre zarfında yaklaşık 20 park kazandırdık. İskele Sahil Rekreasyon Alanı çalışmalarımızla Van Gölü’ne sırtını dönen halkımızın yüzünü Van denizine çevirdik. Kültür ve turizmin cazibe merkezleri kapsamında Tarihi Van Evleri Mahallemizi ilçemize kazandırdık. İlçemizi turizm merkezi haline getiriyoruz. 

 

Tabi bunlarla birlikte 15 Temmuz Şehitler Parkımız ile diğer tüm parklarımızda halkımızın sağlıklı yaşam için spor alanlarımızla vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini gerçekleştireceği alanlar oluşturduk. Her mahallede sentetik çim sahalar ve çok amaçlı spor sahaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İlimizde eksikliğini sürekli yaşadığımız kapalı toplantı ve eğitim salonu yoktu. Yusuf Ziya Yılmaz Çok Amaçlı Salonumuz ile bu eksikliği giderdik. Yazın vatandaşlarımızın Van Gölü’ne gönüllerince girebilmeleri ve şifalı sularından faydalana bilmeleri için Van Gölümüze Türkiye de bir ilk olan Mavi Bayraklı Plajımızı kazandırdık. Eğitime yüzde 100 destek projelerimizle sürekli eğitim alanlarında gerek kurslarımızda gerek okullarımızda eğitim çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bugün sizlerinde gördüğü bu güzel hizmetleri çok kıt imkanlar ile, çok zor şartlarda bizim şartlarımızdaki bir belediyenin adeta kırk yılda yapabileceği yani 8 farklı dönemde belediye başkanlarının yapacaklarını Rabbime yüzbinler hamdolsun bütün bunları 4 yılda halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğu, huzurunu ve haklı onurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

  Kaynak: editör   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi  Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi Van’ın Tuşba ilçesinde eğitim gören minik öğrenciler, 22 Mart Dünya Su Günü dola..
Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına al..
Van’da 26 gözaltı var Van’da 26 gözaltı var Van’da terör operasyonu: 26 gözaltı
 Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 14 bin 5..
  GÜNDEM HABERLERİ
Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi  Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Van’daki sivil to..
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! CNN Türk'te bir programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ila..
Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun bir haftaya hazırlanıyor. Gündemde 3 önemli d..
Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Hakkari'..
  SİYASET HABERLERİ
10 bin polis alınacak 10 bin polis alınacak Akademinin internet sitesinden e-Devlet şifresiyle 12 Mart'ta yapılmaya başlayan..
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk old..
Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Bolu istikametine seyir halinde olan Vahit Dal (44) idaresindeki 25 LS 275 plaka..
Kavgaya karışanlar... Kavgaya karışanlar... TBMM Başkanlığı, Genel Kurul çalışmaları sırasında yaşanan olaylar ve bununla il..
  EKONOMİ HABERLERİ
Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, İstanb..
Fakıbaba'dan önemli açıklama! Fakıbaba'dan önemli açıklama! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Adıyaman Millet..
 Bakan müjdeyi böyle verdi! Bakan müjdeyi böyle verdi! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, hayvancılık ve tarımdaki yeni ..
Bakan Ağbal açıkladı… Bakan Ağbal açıkladı… Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin yılbaşında belirlenen tutarın altına dü..
  EĞİTİM HABERLERİ
Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Kanun Hükmünde Kararname ile Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kadroya ge..
Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet ÖZCAN Başkanlığında İlçe M..
 Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait TÜBİTAK tarafından 2017-2018 eğitim öğretim döneminde düzenlenen ve 8 ilden 100 ..
Saray’da okuma yazma seferberliği Saray’da okuma yazma seferberliği Van’ın Saray Kaymakamlığı tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldı. ..
  MAGAZİN HABERLERİ
Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ İnternete RTÜK denetimi getiren tasarı biraz önce Meclis'te kabul edilerek yasal..
O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? En fazla oyu alan Lütfiye Özipek, 2018 O Ses Türkiye birincisi oldu.
Gündeş'den flaş yalı kararı! Gündeş'den flaş yalı kararı! Eşi Reza Zarrab'ın ABD’deki yargılanma süreci başlayan şarkıcı Ebru ..
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
  SPOR HABERLERİ
Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Kahramanmaraş’ta 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Hokey Şam..
GESKON basınla bir araya geldi  GESKON basınla bir araya geldi Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Doğu Anadolu Bölge Başkanı Nihat Karad..
Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı  Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı Bölgesel Amatör Lig 1. Grup'ta mücadele eden Erciş Gençlik Belediye Spor, bug..
Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı  Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı Van İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın personellerle Hakkari Gücü Kadın F..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Gelecek Uzayda semineri Gelecek Uzayda semineri “Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren” isimli projenin “Gelecek Uzayda’ ad..
Van’da çağrı merkezi kuruldu Van’da çağrı merkezi kuruldu CMC Türkiye Van’da kurduğu çağrı merkezi ile ilgili bir basın toplantısı düzen..
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
  BÖLGE HABERLERİ
4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı 4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı Siirt Valiliğinden alınan bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik Siir..
Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Belirlenen Nevroz takvimine göre kutlamaların startı 17 Mart’ta Diyarbakır’ın Si..
 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak Buna göre 81 ilin tamamında narkotimler kurulacak. Yine rehabilitasyon merkezler..
Yeni bir savaş başlayacak Yeni bir savaş başlayacak Irak ve Suriye'de kurulan terör örgütü DEAŞ'ın çöküşünün, en az yükselişi kadar ..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Bekiran aşireti kitaplara konu oldu  Bekiran aşireti kitaplara konu oldu Tarihçi-Yazar Mehmet Fatih Bekirhan, beşinci kitabı olan “Bekiran Aşireti Tarihi..
 Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi  Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi Van Şair-Yazarlar Birliği tarafından Muradiye ilçesinde şiir ve müzik dinletisi ..
Van kedileri görücüye çıkıyor Van kedileri görücüye çıkıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma Merkezi tarafından ‘3. V..
Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van’da 1955 yılında kanun çalmaya başlayan 78 yaşındaki Şahin Türkmenoğlu, 63 yı..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı